FAQ

Często zadawane pytania

Jakie są inne metody łagodzenia mięczaka zakaźnego?

Inne metody na mięczaka to m.in. krioterapia (wymrażanie guzków) i łyżeczkowanie (wycinanie guzków). Te metody mogą zostawić blizny i nieść ryzyko infekcji.

Czy Conzerol® Plus może być stosowany u dzieci?

Tak, Conzerol® Plus może być stosowany u dzieci powyżej 1 roku życia.

Czy Conzerol® Plus może być stosowany w miejscach intymnych?

Tak, Conzerol® Plus może być stosowany w miejscach intymnych. Conzerol®  Plus nie powinien być używany wewnętrznie.

Czy Conzerol® Plus może być nakładany na twarz?

Tak, Conzerol® Plus jest bezpieczny dla skóry twarzy. Należy unikać przedostania się maści do oczu. Jeśli tak się stanie, należy przemyć oczy wodą. W razie podrażnienia należy skonsultować się z lekarzem. Conzerol Plus jest maścią do użytku zewnętrznego.

Co powoduje mięczaka zakaźnego?

Mięczak zakaźny (molluscum contagiosum) jest wywoływany przez zaraźliwy wirus z grupy ospy (Poxivirus). Nieleczone guzki mogą utrzymywać się na skórze przez miesiące, a nawet lata i przez cały czas dalej rozprzestrzeniać wirusa. Conzerol® Plus pomaga łagodzić objawy już w ciągu 7-12 dni. Rekomendowany czas stosowania maści Conzerol® Plus to maksimum 21 dni.

 Czy Conzerol® Plus może być stosowany w innych problemach skóry?

Conzerol® Plus w chwili obecnej jest przeznaczony tylko do łagodzenia objawów skórnych, wywoływanych przez wirus mięczaka zakaźnego.

Jak działa Conzerol® Plus?

Conzerol® Plus to naturalny środek na mięczaka zakaźnego. Maść tworzy mechaniczny opatrunek-błonę na powierzchni skóry objętej zmianami.

Czy Conzerol® Plus reaguje z produktami leczniczymi?

Conzerol Plus nie może być stosowany jednocześnie z produktami leczniczymi. Należy rozdzielić w czasie stosowanie innych produktów czy leków stosowanych na skórę na to samo miejsce. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

Czy mogę znowu zachorować na mięczaka zakaźnego?

Gdy krosty i guzki znikną ze skóry, oznacza to, że Twój organizm pozbył się już wirusa i nie zarażasz innych osób. W wypadku ponownego kontaktu z zarażonymi osobami możesz jednak zachorować na mięczaka zakaźnego w przyszłości.

Mój lekarz nie słyszał o maści Conzerol® Plus. Czy jest bezpieczna?

Conzerol® Plus to nowy na polskim rynku wyrób medyczny. Coraz więcej lekarzy dowiaduje się o mięczaku zakaźnym i sposobach jego łagodzenia, w tym o maści Conzerol® Plus. Jeśli Conzerol® Plus pomógł Tobie pozbyć się mięczaka, opowiedz o tym lekarzowi.

Czy Conzerol® Plus może zabrudzić ubrania?

Jeśli poczekasz, aż Conzerol® Plus całkowicie wyschnie (ok. 3 minuty), maść nie powinna zabrudzić ubrań. Niemniej – jako, że maść ze względu na naturalne składniki ma kolor ciemnobrązowy – rekomendujemy używanie ciemnej bielizny. Nie nakładaj ubrań na posmarowane miejsce, jeśli maść jeszcze jest wilgotna, żeby uniknąć plam.

Jak rozpoznać mięczaka zakaźnego?

Mięczaka zakaźnego może zdiagnozować lekarz rodzinny lub dermatolog na podstawie widocznych objawów. Po rozpoznaniu należy regularnie, 2 do 3 razów dziennie, stosować na zmienione miejsca maść Conzerol® Plus. W ciągu 7 do 12 dni guzki powinny zmaleć i zacząć zasychać. Rekomendowane stosowanie maści Conzerol® Plus nie powinno trwać dłużej niż 21 dni.

* Efekty stosowania mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech

Infiormacje o mięczaku zakaźnym

 • Objawami mięczaka zakaźnego są małe, różowe lub czerwone guzki i grudki na skórze
 • Diagnoza przeważnie na podstawie widocznych objawów; w rzadkich przypadkach wymagana jest biopsja
 • Stosowanie środków na mięczaka skraca okres zarażania do 2-7 tygodni. Mięczak może być zaraźliwy przez miesiące, a nawet lata
 • Mięczak zakaźny odpowiada za 1% przypadków zmian skórnych
 • U dzieci wirus objawia się zwykle na klatce piersiowej, rękach i nogach
 • U dorosłych występuje najczęściej w miejscach intymnych
 • Guzki z reguły nie występują po wewnętrznej stronie dłoni i stóp
 • Mięczak zakaźny może nie ustępować przez miesiące, a nawet lata
 • Mięczak zakaźny jest przenoszony drogą dotykową lub przez wspólne używanie przedmiotów codziennego użytku, np. ręczników
 • U osób z osłabionym układem odpornościowym może pojawić nawet kilkaset guzków
 • Łyżeczkowanie oraz krioterapia mogą zostawić blizny lub wywołać zakażenie
 • Mięczak zakaźny może wywołać podrażnienie skóry, nadwrażliwość w miejscu guzków, a także powodować wstyd i skrępowanie. Conzerol® Plus może pomóc złagodzić objawy w ciągu nawet 7-12 dni

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

POZBĄDŹ SIĘ MIĘCZAKA ZAKAŹNEGO

98% effective Naturalna receptura Money back Gwarancja zwrotu pieniędzy Free shipping Darmowa dostawa

Kup teraz

Conzerol